Ogród prywatny w Wojkowicach

png
Kategoria
Projekt
Miejscowość
Wojkowice

Zaprojektowany ogród miał spełniać dwa bardzo istotne kryteria: nie wymagać dużego nakładu pracy oraz uwodzić barwami i zapachami.
Powyższe cele zostaną osiągnięte poprzez zastosowanie roślinności zimozielonej, karłowatych krzewów liściastych oraz gatunków płożących. W ogrodzie odbywać się będzie spektakl zapachów: trawnik ziołowy pobudzony stopami będzie oddawał zapach: – kompozycja mięty, kocimiętki i macierzanki. Daleko rozchodzić się będzie zapach lilaków (nazywanych bzami), jaśminowców, kwitnących róż oraz lawendy, która znajduje się w kilku miejscach w ogrodzie. W południowo zachodniej części działki umieszczono ogród warzywny złożony z dwóch kwater. Takie rozwiązanie pozwoli na łatwiejszy dostęp do wszystkich uprawianych tam roślin, a drewniany trejaż  z porastającym go ozdobnym pnączem sprawi, że warzywni stanie się także elementem ozdobnym.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych.
Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.