Ogród prywatny w Tenczynku

png
Kategoria
Projekt
Miejscowość
Tenczynek

Bliskie sąsiedztwo pól oraz indywidualne potrzeby właścicielki posesji narzuciły rustykalny styl ogrodu. Ogród wiejski ma charakter założenia nieformalnego, co ujawnia się miękkich liniach rabat. Wzorem parków angielskich ogród pozbawiony jest sformalizowanych układów ścieżek i geometrycznych kształtów.

Ponieważ głównym zadaniem ogrodu jest „udawanie” natury (naturalne materiały: drewno /altana, kora pod nasadzeniami, altana, drewniana ławeczka w okolicy sadu, ścieżka z kamienia ciosanego, swobodne formy drzew) – poza nasadzeniami w strefie wejściowej – brak jest w nim jakiejkolwiek symetrii. Z tarasu rozciągać się będzie widok na ukrytą wśród rabat altanę, z suchym strumieniem, nieopodal której znajduje się plac zabaw dla dzieci. Plac zabaw usytuowano tak, aby był dobrze widoczny zarówno z tarasu, jak i z altany. Wschodnia część ogrodu oprócz funkcji ozdobnej ma charakter także użytkowy znajduje się tam sad, krzewy malin oraz orzech. Ciekawym elementem w ogrodzie jest drewniana ławeczka – jest ona nieodłącznym elementem romantycznego ogrodu wiejskiego

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych.
Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.