Ogród prywatny w Postfach (Szwajcaria)

png
Kategoria
Projekt
Miejscowość
Postfach, Szwajcaria

Punktem formalnie ważnym jest tutaj niewysokie drzewko magnolii, natomiast najważniejszym elementem użytkowym jest otoczony od strony zachodniej trawami ozdobnymi taras.
Z tarasu rozciągać się będzie widok na południową część ogrodu, w której dominują różnobarwne odmiany różaneczników, kwitnące róże, trawy ozdobne, paprocie. Ciekawym akcentem jest tutaj klon palmowy w odmianie ‘Atropurpureum’ rosnący nad stalową, nowoczesną fontanną w kształcie kwadratu.
Doskonałym tłem dla tej wielobarwnej kompozycji są drzewa znajdujące się za granicą działki po stronie południowej.
Odgrodzenie od ulicy ma charakter ażurowy. Uzyskano go poprzez zastosowanie zwartych nasadzeń dereni (zimą są ozdobne z czerwonych pędów) oraz paproci. To rozwiązanie zapewni sezonową osłonę a równocześnie dobrze się będzie komponowało z istniejącym strumykiem. Podświetlony kamienny mur oraz wysokie trawy (okolice skarpy) wprowadzą do ogrodu tajemniczy nastrój oraz podkreślą fakturę kamienia i miękkość traw.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych.
Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.