Projekt ogrodu przy rezydencji w Mielcu

png
Kategoria
Projekt
Miejscowość
Mielec

Opracowanie obejmuje teren wokół rezydencji. Zaproponowano podział funkcjonalny ogrodu, który wyraźnie dzieli się na 3 strefy:
– strefa wjazdowa z uwzględnieniem klombu w pobliżu miejsc postojowych,
– strefa reprezentacyjna obejmująca centralną część działki oraz teren przed domem,
– strefa wypoczynkowo-rekreacyjna – z licznymi formami małej architektury.

W ogrodzie wyznaczone zostało także miejsce pod szklarnię oraz niewielki warzywnik (funkcja użytkowa) oraz altanę.

Strefa reprezentacyjna
Ta część ogrodu nawiązuje do założeń francuskich. Charakteryzuje się silnie zaznaczoną symetrią oraz występowaniem brył geometrycznych: kwadratów, okręgów, trójkątów.
Nadrzędną rolę pełnią tu symetria i osiowość. Przestrzeń jest doskonale zorganizowana.  W ogrodzie występuje także wiele charakterystycznych dla założeń francuskich elementów zarówno roślinnych: strzyżone drzewa i krzewy, jak i architektonicznych: rzeźby, fontanna.

Strefa wypoczynkowo-rekreacyjna
Południowo wschodnia część ogrodu utrzymana została w charakterze krajobrazowym. Charakteryzuje się brakiem symetrii a jej zadaniem jest „udawanie” natury (naturalne materiały, swobodne formy drzew).  
Podobnie jak w ogrodzie angielskim, także i tutaj dominować będzie malowniczość (sekretne przejścia, romantyczne zaułki itp.) oraz swoboda linii. Planuje się zaaranżować świątynię dumania, mostek z suchym, żwirowym strumieniem, a także liczne ławeczki, na których można przysiąść i odpocząć. Centralną część części nieformalnej ogrodu zajmuje duży trawnik.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych.
Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.